Yazı kategorisi: Genel

Zaman Yolcuları Partime Davetlisiniz!

Stephen Hawking zamanda hem ileri hem de geri gidebilme olasılığının oldukça düşük olduğunu savunuyordu. Hatta bunu denemek ve kanıtlamak için eğlenceli bir deney yapmaya karar verdi. Sadece zaman yolcularını davet ettiği bir parti…

28 Haziran 2009 bir pazar gününde Hawking, Cambridge Üniversitesi’nde bir parti düzenledi ve partiye sadece kendisi gitti.

Parti herkese açık gibi görünse de bu partiye sadece gelecekten gelen bir zaman yolcusu katılabilirdi. Çünkü Hawking davetiyeleri 29 Haziran 2009’da dağıttı.

28 Haziran ve önceki günlerde partiden hiç kimsenin haberi yoktu. Ancak parti bittikten sonra tüm dünya bu partiyi öğrenecek ve binlerce sene sonra bile olsa davetiyelere birileri nihayetinde ulaşabilecekti ve zamanda yolculuk yaparak bu partiye katılabilecekti .

Hawking takım elbiselerini giyip partiye katıldı ve partiyi gelecekte öğrenip katılacak bir zaman yolcusunu beklemeye başladı. Partinin saati geldi, geçti ama kimse gelmedi.

Hawking bu eğlenceli deneyin sonunda “Sanırım zaman yolculuğu mümkün görünmüyor” dedi. Acaba gerçekten zaman yolculuğu imkansız mı? Birgün gerçekleşecek mi? Tüm bu soruların cevabı zamanda saklı…

Doğa Suden

30.07.2020 19.00

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s